لینک فایل(تحقیق اهمیت نیکی به پدر و مادر)

تحقیق اهمیت نیکی به پدر و مادر|34053455|ke|دانلود تحقیق نیکی به پدر و مادر, پاورپوینت نیکی به پدر و مادر, تحقیق در مورد نیکی به پدر و مادر, مقاله نیکی به پدر و مادر, دانلود پاورپوینت نیکی به پدر و مادر, نیکی به پدر و مادرpdf, پروژه نیکی به پدر و مادر, تحقیق درباره ی نیکی به پدر و مادر
دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد تحقیق اهمیت نیکی به پدر و مادررا مشاهده می نمایید .

دانلود تحقیق با موضوع اهمیت نیکی به پدر و مادر،
در قالب word و در 15 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
خداوند حکیم احترام به پدر و مادر و فرمانبرداری از دستورات مشروع آنان را در آیات متعددی از قران یاد آوری فرموده و نیکی به آنان را پس از عبادت خویش ذکر کرده است: وقضی ربک الا تعبدوا الا ایاه و بالوالدین احسانا ( اسراء:۲۳ ) خدای تو حکم کرد که جز او هیچ کس را نپرستید و به پدر و مادر نیکی کنید.
در ادامه آیه فرزندان را به مهربانی - برخورد نیک و سخن و رفتار متواضعانه نسبت به پدر و مادر فرمان می دهد. فلا تقل لهما اف ولا تنهر هما وقل لهما قولا کریما واخفض لهما جناح الذل من الرحمه وقل رب ارحمهما کما ربیانی صغیرا ( اسراء:۲۳و۲۴ ) ... به آنان اف ( اوه ) نگو و آزار به آنان نرسان و با ایشان از روی تکریم سخن بگو پیوسته پرو بال تواضع و کوچکی را با رحمت و مهربانی برایشان بگستر و بگو پروردگارا چنان که آنان مرا در کودکی پرورش دادند تو در حق آنان رحمت و مهربانی فرما.
در این آیه خداوند از گفتن اوه ( اف ) به پدر و مادر که نشانه پائین ترین درجه اظهار ناراحتی است نهی فرموده ودر روایتی نیز آمده است که اگر کلمه ای پائین تر از اف وجود می داشت از آن نیز نهی می شد یعنی خداوند اجازه نداده است حتی در شرایط کهولت سن پدر و مادر که معمولا پر توقع و پر زحمت می شوند فرزند حداقل ناراحتی را در مقابل آنان ابراز کند تا چه رسد به اینکه بر سر آنان فریاد بکشد و پرخاش کند.
پیامبر گرامی ص فرمود: خشنودی خدا در خشنودی پدر و مادر و نارضایتی پروردگار در ناخرسندی پدر و مادر است.
شخصی بدیدار رسول خدا ص شرفیاب شد و گفت: از شهر و دیار و پدر و مادر خویش بریده و بسوی شما آمده ام تا مسلمان شوم وبا شما بیعت کنم. در آن لحظه که عازم سفر بودم پدر و مادرم می گریستند. پیامبر ص فرمود: بر گرد و پدر و مادرت را شاد کن سپس پیش ما بیا ودر کنار ما باش. آن مرد نیز بدستور آن حضرت عمل کرد.
شخص دیگری خدمت آن حضرت رسید و درخواست نصحیحت کرد رسول خدا ص فرمود: پدر و مادرت را اطاعت کن و به ایشان نیکی نما چه زنده باشند و چه مرده.
احترام به پدر و مادر پس از مرگ:
وظیفه انسان نسبت به پدر و مادر با مرگشان پایان نمی پذیرد زیرا مرگ نیستی و نابودی نیست که رسالت انسان نیز پایان پذیرد. بلکه آنان از منزلی به منزل دیگری قدم گذاشته و در جهان برزخ به سر می برند و نیکی های فرزندان به آنان می رسد. فرزندان باید برایشان توشه ای بفرستند و اگر تکلیف واجبی از آنان ترک شده یا بدهی بدیگران دارند برای انجام و پرداخت آن اقدام کنند و آنان را از گرفتاری نجات دهند. برای پدر و مادر و به نیت آنان نماز بخوانند و روزه بگیرند و برایشان صدقات و خیرات دهند. گرسنگان را از طرف آنان سیر کنند و برهنگان را بپوشانند و به مشکلات خانواده های محروم و گرفتار رسیدگی کرده به نیابت از آنان زیارت و حج کنند و ثواب کارهای خود را بروح آنان هدیه نمایند و گاهی بزیارت قبر آنان رفته و برایشان قران بخوانند. پیامبر گرامی اسلام ص در این باره فرمود: سید الابرار یوم القیمه رجل بر والدیه بعد موتهما-- در روز قیامت سرور نیکوکاران کسی است که پس از مرگ پدر و مادر نیز به آنها نیکی کرده باشد ...


مطالب دیگر:
نظریه های روانشناختی اضطرابمبانی نظری و پیشینه تحقیق آسیب بینایی 31 صفحهچارچوب نظری و پیشینه پژوهش آسیب بیناییمبانی نظری و پیشینه تحقیق نقص بینایی 30 صفحهچارچوب نظری و پیشینه پژوهش نقص بیناییپیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه نقص بیناییادبیات نظری و پیشینه تجربی نقص بیناییعلل و طبقه بندی نقص بینایی و نحوه برخورد و نکات ضروری آموزش به نابینایانمبانی نظری و پیشینه تحقیق نظریه عقلانی عاطفی 55 صفحهپاورپوینت آشنايي با درخت هاي تصميم گيريچارچوب نظری و پیشینه پژوهش نظریه عقلانی عاطفیپیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه نظریه عقلانی عاطفیپاورپوینت اقدام پژوهی (Action Research)رویکرد مشاوره ای واقعیت درمانی و تشریح نظریه های آنپروتکل درمانی برنامه آموزشی 8 هفته ای تمرین آمادگی جسمانیپروتکل درمانی برنامه آموزشی به کارکنان کتابخانه ملیپروتکل درمانی اثر آموزش راهبردهای شناختی بر یادگیریپروتکل درمانی و پکیج آموزشی تاب آوری با مولفه های 3 گانهپروتکل درمانی و پکیج آموزشی افزایش باورهای خودکارآمدیپروتکل درمانی مهارت های هوش هیجانی همراه با تمرین های فوق العادهپروتکل درمانی آموزش مادران براساس نظریه دلبستگیپروتکل درمانی و پکیج آموزشی مداخلات مشاوره گروهی آدلریپروتکل درمانی آموزش مدیریت استرس مبتنی بر ذهن اگاهیپروتکل درمانی و پکیج آموزش مهارت های مثبت اندیشیپروتکل درمانی و پکیج بازی درمانی شناختی رفتاری (CBPT)